wtorek, 25 sierpnia 2015

Napis 3D - kursWitajcie, dzisiaj chciałam się z Wami podzielić  moim sposobem na napis 3D z wykrojnika, kurs powstał na potrzeby gazetki wydanej przez organizatorki Art in Town, targów, które odbędą się w listopadzie. Będzie tam można między innymi nabyć najnowsze wykrojniki CraftPassion.

 Potrzebne materiały:
·         Papier (może być nawet  300g offset)
·         Klej magic
·         Pędzelek
·         Tusz do embossingu
·         Puder do embossingu
·         Nagrzewnica


Wycinamy napis "Młodej Parze"  kilka razy - w tej kartce wykorzystałam 3 warstwy papieru 300g offsetowego, z którym wykrojnik poradził sobie bez najmniejszego problemu.
 Następnie smarujemy wycinanki klejem magic  i sklejamy razem kolejne warstwy. Ja do rozprowadzenia magica używam pędzelka, gwarantuje to dokładne pokrycie całości napisu i zapobiegnie ewentualnym rozwarstwieniom.
 Napis nie musi być sklejony idealnie co do ułamka milimetra- ewentualnie niedoskonałości zamaskują warstwy pudru do embossingu.
 Następnym krokiem jest pokrycie wycinanki warstwą tuszu do embossingu.
 Później używamy dowolnego pudru do embossingu. Ja użyłam srebrnego, skrzącego się. W zależności od skali krycia pudru możemy potrzebować 2 lub 3 warstw. UWAGA! Przed nałożeniem kolejnej warstwy tuszu (a później pudru) należy embossowaną wycinankę wystudzić i omieść pędzelkiem- usunie to drobiny pudru, który się nie przykleił i dzięki temu unikniemy zabrudzenia poduszeczki pudru do embossingu.
  Gotowa do przyklejenia wycinanka wygląda tak:
 A tak wygląda wykorzystana w karteczce. W tym miejscu chciałam również przypomnieć o naszym aktualnym wyzwaniu, w którym należy wykonać pracę z napisem : "Młodej Parze".
 

Metoda, która pokazałam pozwala na uzyskanie efektu 3D bez użycia kosteczek, co bywa przydatne szczególnie przy przyklejaniu drobnych elementów (napisów), gdy  kosteczki są często widoczne, nawet po docięciu do mniejszych rozmiarów.

Pozdrawiam serdecznie w ten upalny czas!

 Craft Passion

2 komentarze:

  1. Świetnie przygotowany kurs, a sama kartka cudnie się prezentuje. Fajny efekt ze srebrem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyczny kursik, a karteczka prezentuje się obłędnie!!!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę i pozostawiony komentarz ;-D
Thank you for visiting my blog and leaving a comment ;-D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...